Ga naar inhoud

onderhoudsbeurten bmw


janwillem

Aanbevolen berichten

Geplaatst:

ik heb mijn 2.0 bijna een jaar, moet volgende maand naar de garage voor een apk. Ik ging ervan uit dat mijn Z met bijna 40k op de teller een Inspectie II beurt nodig heeft. Echter raadpleging van het onderhoudsboekje blijkt dat de Z dit zelf aangeeft afhankelijk van de bedrijfsomstandigheden en niet gerelateerd aan km's. Ik begrijp dat je zolang de Z niets aangeeft ( heb nog 4 groene blokjes) een Inspectie I of II niet nodig is en alleen de remolie, motorolie en koelvloeistof elke 2 jaar moet worden ververst. Aangezien de Z vorig jaar een olieverversing heeft gehad kan ik dus volstaan met APK, veiligheidscheck, alarmtest voor het certificaat en remolie en koelstofverversing ( aangezien dit in 2005 is gedaan).

Klopt dat of is het raadzaam toch nog meer dingen te laten checken?

  • Reacties 9
  • Aangemaakt
  • Laatste reactie

Beste reacties in dit topic

Geplaatst:

Klopt, tenzij je erg weinig rijdt en hem in de winter altijd op stal zet dan zou ik voor het op stal zetten olie verversen, ik gooi er zeker om het jaar nieuwe olie op ook al is ie er niet aan toe volgens de blokjes :thumbup:

Geplaatst:
Klopt dat of is het raadzaam toch nog meer dingen te laten checken?

Als BMW dat voorschrijft of aanbeveelt waarom zou je daaraan nog twijfelen? Denk je dat "wij" hier dat beter weten??

Geplaatst:
Als BMW dat voorschrijft of aanbeveelt waarom zou je daaraan nog twijfelen? Denk je dat "wij" hier dat beter weten??

Understatement, Rob...

"Wij" weten het gewoon beter, dat bewijzen we hier al ganse pagina's vol :rolleyes:

Geplaatst:
Understatement, Rob...

"Wij" weten het gewoon beter, dat bewijzen we hier al ganse pagina's vol :rolleyes:

Ja klopt inderdaad!!!

Zo zegt BMW / kroonoil.com => 5w30 in dat aggregaat gooien en kreeg ik hier het advies voor 0w40.

Ik ga ervan uit dat het idd beter is.... is al aangeschaft maar nog niet ververst.

Geplaatst:

De adviezen van BMW en Roodkapje ontlopen elkaar niet veel.

Ik keur ze beide goed.

  • 4 jaren later...
Geplaatst:

0w40 is niet raadzaam om in een oudere motor te gooien.

houd het bij de 5 w 30 al dan niet volsynthetisch

Geplaatst:

Zit in IJsselstein, kun je net zo goed een stukje doorrijden naar Reeuwijk (Roodkapje).

Maak een account aan of log in om te reageren

Je moet een lid zijn om een reactie te kunnen achterlaten

Account aanmaken

Registreer voor een nieuwe account in onze community. Het is erg gemakkelijk!

Registreer een nieuwe account

Inloggen

Heb je reeds een account? Log hier in.

Nu inloggen
  • Wie is er online   0 leden

    • Er zijn geen geregistreerde gebruikers deze pagina aan het bekijken

×
×
  • Nieuwe aanmaken...

Belangrijke informatie

We hebben cookies geplaatst op je toestel om deze website voor jou beter te kunnen maken. Je kunt de cookie instellingen aanpassen, anders gaan we er van uit dat het goed is om verder te gaan.