Ga naar inhoud

Jullie ervaringen-advies Z3 2.8


ad k

Aanbevolen berichten

Geplaatst:

Ik ga er van uit dat er best wat 2.8 Z-tjes rondrijden met meer dan 130K op de teller.

Wat zijn jullie ervaringen want ik ga deze week kijken naar een Z3 2.8 uit 1998 (van liefhebber).

Het mooiste model dat ze ooit gemaakt hebben maar ik heb alleen problemen met de km-stand...ben er een beetje huiverig voor. :wave:

Alle mensen die ik gesproken heb zeggen "geen probleem de km stand voor een goed onderhouden 6 cil".

De conditie van de motor is zo te controleren door de uitlaatgassen even te controleren.

Wat zijn jullie ervaringen cq adviezen (los van laten keuren want dat gaan we zonder meer laten doen).

Grrroeten

Ad

  • Reacties 10
  • Aangemaakt
  • Laatste reactie

Beste reacties in dit topic

Beste reacties in dit topic

Geplaatst:

Sja, ik heb dit weekend een 528i uit '98 ingeruild met 312000km op de klok......1e eigenaar, nooit een probleem mee gehad. Loopt nog steeds als een zonnetje.

Maar echt, 130.000km is helemaal niets voor een auto, daar hoef je je echt geen zorgen over te maken. Gewoon conditie goed controleren, historie controleren en ervan genieten!

Geplaatst:

Inderdaad, naast de keuring, is 130.000 km natuurlijk niets voor een BMW, die kan nog makkelijk het zelfde hebben, klokje rond.... :rolleyes:

Geplaatst:

De onze gekocht met iets van 154K op de teller, staat een kleine drie maanden later op 163, zonder onverwachte (lees: dure) verrassingen...

Wat ik van dit forum en andere bronnen oppik (plus mijn beperkte ervaring tot nu toe) is dat het doorsnee BMW 6-cilinderblok zéér robuust is, en ALS er problemen mee zijn zit het eerder in sensoren/motormanagement dan in mechanische componenten.

Extra aandacht dus voor uitlezen foutcodes (zou standaard onderdeel van een goede keuring moeten zijn), ik heb op 't forum wel het een en ander aan defecte nokkenas-/krukassensoren voorbij zien komen... Zo'n sensor vervangen is qua reparatiekosten niets vergeleken bij een blokrevisie, of een zware mechanische reparatie, en zou voor mij hooguit reden zijn om wat van de prijs af te praten, niet om de koop niet door te laten gaan!

Ik zag dat je vorige/huidige ZZZ een 1.8 was, dan gaan die +/- 90PK extra je erg goed bevallen!

En een waarschuwing: het geluid van het 2.8 blok boven de 4000 toeren is licht verslavend... :rolleyes:

Succes!!

  • Administrator
Geplaatst:

Hoi Ad,

Ik ben op weg naar de 250.000km, geen probleem voor de 2.8!

Succes!

Rob

Geplaatst:

Vandaag gekeken naar een Z3 2.8 van buiten mooi maar veel roestplekken onder de motorkap

We zoeken verder.......en verder.

Grroeten

Ad

Geplaatst:
Vandaag gekeken naar een Z3 2.8 van buiten mooi maar veel roestplekken onder de motorkap

We zoeken verder.......en verder.

Succes met de speurtocht!!

Geplaatst:
Wat ik van dit forum en andere bronnen oppik (plus mijn beperkte ervaring tot nu toe) is dat het doorsnee BMW 6-cilinderblok zéér robuust is, en ALS er problemen mee zijn zit het eerder in sensoren/motormanagement dan in mechanische componenten.

Hoe zit het met de rest van de aandrijflijn; een automaat- of versnellingsbak-revisie is vast erg duur? En met al die PK`s heeft e.e.a. het toch zwaarder te verduren of niet?

Gast Z3-Widebody
Geplaatst:

Ik heb mijn 2.8 bij 142.000km gekocht en heb bij circa 150.000km nieuwe koppelingsplaten, drukgroepen en de hele rambam laten vernieuwen.

Tevens heb ik een compleet nieuw differentieel laten monteren, omdat er een fluit toon in zat.. echter bleek achteraf dat dit niet echt nodig was geweest, maar de fluit toon is in ieder geval wel weg.. :blink::schater: Voor de rest geen noemenswaardige dingen, wel heb ik allerlei dingen preventief vervangen.. maar das een keuze. :D

  • 3 jaren later...
Geplaatst:

mijne had 165000km en cylinderkop gescheurd.vorige maand hersteld dus ie doet het weer.waarschijnlijk verstropt waterkanaltje cylinderkop aan 4e cyl.

zou eigelijk niet mogen,maar toch..

voorts een zeer solide en leuke auto om mee te rijden

Maak een account aan of log in om te reageren

Je moet een lid zijn om een reactie te kunnen achterlaten

Account aanmaken

Registreer voor een nieuwe account in onze community. Het is erg gemakkelijk!

Registreer een nieuwe account

Inloggen

Heb je reeds een account? Log hier in.

Nu inloggen
  • Wie is er online   0 leden

    • Er zijn geen geregistreerde gebruikers deze pagina aan het bekijken

×
×
  • Nieuwe aanmaken...

Belangrijke informatie

We hebben cookies geplaatst op je toestel om deze website voor jou beter te kunnen maken. Je kunt de cookie instellingen aanpassen, anders gaan we er van uit dat het goed is om verder te gaan.