Ga naar inhoud

Natte/vochtige kofferbak


Peter vN

Aanbevolen berichten

Geplaatst:

Heb sinds enkele maanden een Z4 3.0 (2007). Na een stevige regenbui tijdens een langere rit blijkt de kofferbakmar (rechterkant achter achterlicht) vochtig tot nat te zijn. Bekleding weggehaald en er ligt wat water onder. Iemand enig idee waar dit vandaan kan komen? En belangrijker, wat er aan te doen? Vielmals dank! Peter

  • Reacties 6
  • Aangemaakt
  • Laatste reactie

Beste reacties in dit topic

Beste reacties in dit topic

Geplaatst:

Kijk iig gelijk even in de waterafvoerbakken of je afwateringskanalen niet verstopt zitten.

anders gelijk ontstoppen en legen.

Geplaatst:

Guido, domme vraag wellicht: waar vind ik die?

Geplaatst: (aangepast)

Beetje lastig bij te komen, wellicht kan je ze goed bekijken met een lampje en een spiegeltje. Schuin achter de hoofdsteunen aan de buitenkant (als de kap dicht zit) zitten 2 diepe gaten. Daar komt het water in als het langs het dak lekt (tussen dak en de rubber strip die tegen de carrosserie aan de buitenkant zit)

In de bodem daarvan zitten afwateringskanalen die wel eens verstopt raken. Als dat gebeurt vullen die gaten zich met water, en kan de pomp van het dak onderlopen. Daardoor roest de pomp en gaat het dak niet meer open. Dat is een dure reparatie en een euvel wat heel veel voorkomt, zeker bij auto's die geregeld buiten staan (helemaal in de buurt van bomen).

Over die kapotte pomp is heel veel te lezen.

Het is dus sowieso belangrijk die afwateringskanaaltjes vaak schoon te blazen. Daarvoor moet je bij je achterschermen een paneeltje loshalen waarachter een rubberen manchetje zit om een buisje. Je kan dat buisje (ca 3cm lang) met dat manchetje eruit trekken en reinigen. Daarna blaas ik het afwateringskanaaltje (wat in de carosserie zit) schoon met wat perslucht.

Maar goed, je lekkage kan ook ergens anders vandaan komen; de rubbers van de kofferklep, of via je 3e remlicht als dat niet goed gemonteerd zit etc etc.

Kijk ook gelijk even in de accubak (in de bagagebak). Daar kan een versterker in zitten, dus daar mag absoluut geen water in komen te staan!

aangepast door GuidoK
Geplaatst:

Guido,

Bedankt voor je uitgebreide beschrijving. De accubak is droog gelukkig, het lijkt alleen in het kleine verdiepte vakje van de kofferbak te zitten. We gaan op zoek.

Geplaatst:

Ik ga eens op zoek met een tuinslang en deel voor deel vAn water voorzien. Achterlicht lijkt gezien het water wel de meest voor de hand liggende plek te zijn. Even voorstellen? Graag maar is dat anders dan mijn profiel aanvullen?

  • Administrator
Geplaatst:

Yep, even een plaatje en een praatje in de Members Gallery (onderdeel van de On Topic Lounge). Wordt gewaardeerd!

Maak een account aan of log in om te reageren

Je moet een lid zijn om een reactie te kunnen achterlaten

Account aanmaken

Registreer voor een nieuwe account in onze community. Het is erg gemakkelijk!

Registreer een nieuwe account

Inloggen

Heb je reeds een account? Log hier in.

Nu inloggen
  • Wie is er online   0 leden

    • Er zijn geen geregistreerde gebruikers deze pagina aan het bekijken

×
×
  • Nieuwe aanmaken...

Belangrijke informatie

We hebben cookies geplaatst op je toestel om deze website voor jou beter te kunnen maken. Je kunt de cookie instellingen aanpassen, anders gaan we er van uit dat het goed is om verder te gaan.