Ga naar inhoud

Bastuck uitlaat.


meca

Aanbevolen berichten

Geplaatst:

Maakt zo een bastuck uitlaat veel meer lawaai en word dat goed gekeurd in België voor de Technische Keuring.

Gr, meca.

  • Reacties 11
  • Aangemaakt
  • Laatste reactie

Beste reacties in dit topic

Beste reacties in dit topic

Geplaatst:

Ja, Bastuck is redelijk luid.

Neen, zonder papieren, waarschijnlijk problemen.

Mijn Eisenmann staat ook in mijn "tuning"papieren...

Geplaatst:

Onder mijn Z4 3.0i zit ook een basstuck, Mooi redelijk geluid mooi plofje bij gas loslaten.

Ik heb er een EEG certificaat bij ik weet niet of dat voor de belgische wet ook geldig is

Geplaatst:

Ik heb net twee weken een Bastuck onder mijn Z3 3.0i. Heerlijk geluid dat door gebruik nog mooier schijnt te worden maar niet aso. Het is nu leuk om in een tunnel even terug te schakelen en dan weer vol op het gas te gaan :sHa_biggrin2: Er zit inderdaad een EEG certificaat bij en volgens mij betekent dat dat je hem als vervangende uitlaat zonder keuring mag installeren en gebruiken. Bij mij (Duitsland) is dat iig zo.

Geplaatst:

In BE heb je niks aan zo een EEG certificaat op zich.

Je moet ook verplicht een Goca attest hebben eer ze het goedkeuren.

Eisenmann heeft dat voorzien voor BE (lees Eisenmann heeft betaalt aan de daartoe bevoegde instantie om uitlaten van zulke attesten te voorzien)

Anderzijds, hier is alles mogelijk. Dus ik sluit niks uit.

Geplaatst:

Al bedankt voor de reply's, Moet van de week naar de keuring met de mercedes...ga het daar eens vragen.

Ik laat het hier nog weten.

Gr, meca.

Geplaatst:

ik heb ook een bastuck uitlaat, ik heb de papieren er bij eeg en tuv keuring, geldt dit niet voor geheel europa dan?

Geplaatst:

ik heb ook een bastuck uitlaat, ik heb de papieren er bij eeg en tuv keuring, geldt dit niet voor geheel europa dan?

Lijkt me van wel!

Geplaatst:

Zolang ze het maar kunnen belasten :) Een persoonlijke nummerplaats kost tegenwoordig ook al 1000 euro zeker "administratieve kosten" Ge moet ni vrage hoe onefficiënt het systeem geworden is.

Geplaatst:

Mijn Eisenmann uitlaat stond op de wagen toen ik hem invoerde uit Duitsland, ook in de "Fahrzeugbrief".

Zodoende kon het, maar ik moet ieder jaar opnieuw alle documenten kunnen voorleggen. (en die Fahrzeugbrief heb ik eigenlijk niet meer nodig,maar ik ben verplicht em bij te houden als bewijs)

Uiteraard betaal ik enkele euro's extra, want hoort onder "tuningkeuring".

Als je een andere dan een originele uitlaat plaatst, moet je Belgische homologatiepapieren (geen Tüv) hebben én een plaatsingsdokument door een erkend garagebedrijf.

Wordt die uitlaat niet in België ingevoerd door een officieel bedrijf, kan je het al vergeten...

Geplaatst: (aangepast)

Dan zal het Spanje worden.... :wave:

Gr, meca.

aangepast door Sjonnie Kroket
FQVWD

Maak een account aan of log in om te reageren

Je moet een lid zijn om een reactie te kunnen achterlaten

Account aanmaken

Registreer voor een nieuwe account in onze community. Het is erg gemakkelijk!

Registreer een nieuwe account

Inloggen

Heb je reeds een account? Log hier in.

Nu inloggen
  • Wie is er online   0 leden

    • Er zijn geen geregistreerde gebruikers deze pagina aan het bekijken

×
×
  • Nieuwe aanmaken...

Belangrijke informatie

We hebben cookies geplaatst op je toestel om deze website voor jou beter te kunnen maken. Je kunt de cookie instellingen aanpassen, anders gaan we er van uit dat het goed is om verder te gaan.